Międzynarodowe partnerstwa: Gruzja, Mołdawia, Kenia, Tanzania

Dziś przedstawiamy informacje o nawiązanych przez Fundację międzynarodowych partnerstwach potwierdzonych pisemnymi porozumieniami o współpracy.

Zakres międzynarodowych partnerstw

Nasza fundacja aktywnie uczestniczy w działaniach na rynkach międzynarodowych, a jednym z kierunków działań są kraje określone przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej jako kraje priorytetowe do “Polskiej pomocy”. W części z tych krajów Fundacja nawiązała partnerstwa z czołowymi organizacjami skupiającymi farmerów:

Georgian Farmers Association (GFA) – gruzińska organizacja założona w 2012 roku, która łączy ponad 5000 członków. Misją stowarzyszenia jest wzmacnianie sektora rolnego w Gruzji oraz poprawa jakości życia gruzińskich rolników poprzez ich integrację i zwiększenie ich widoczności. Główne działania GFA opierają się na udzielaniu wsparcia i reprezentacji rolników, budowaniu ich potencjału i zdolności do nawiązywania kontaktów oraz umożliwianiu im przekazywanie najlepszych praktyk rolniczych i ekspertyz. Stowarzyszenie działa jako mediator między rządem a rolnikami. Działania i inicjatywy GFA są realizowane zgodnie z mandatem przyjętym przez jego członków. Stowarzyszenie wspiera rolników w korzystaniu z usług niezbędnych dla rozwoju agrobiznesu. GFA efektywnie współpracuje z agencjami rządowymi, aktywnie uczestniczy w tworzeniu Strategii Rozwoju Rolnictwa i Polityki Rolnej. GFA to prężna organizacja licząca ponad 50 osób i posiada 4 biura na terenie Gruzji. 

Adres strony www: www.gfa.org.ge 

Moldova Fruct – Organizacja Partnera to stowarzyszenie ponad 180 producentów i eksporterów owoców mołdawskich, założone w 2006 roku. Moldova Fruct jest największym stowarzyszeniem zajmującym się rozwojem sektora ogrodniczego w Republice Mołdawii. Stowarzyszenie reprezentuje sektor jabłek, moreli, wiśni, brzoskwiń, gruszek, śliwek i winogron stołowych, a także przetwórców żywności. Moldova Fruct świadczy swoim członkom szereg usług, w tym doradztwo, szkolenia i pomoc techniczną, dywersyfikację rynku i promocję eksportu, w tym za pośrednictwem międzynarodowych targów handlowych. Dla interesariuszy międzynarodowych stowarzyszenie służy jako pośrednik dla mołdawskich plantatorów i eksporterów, organizuje misje dla kupców i jest gotowe zapewnić wszelką pomoc niezbędną do wspierania rozwoju wzajemnie korzystnych relacji biznesowych.

Adres strony www: https://moldovafruct.md

Kenya National Farmers’ Federation (KENAFF) – najważniejsza organizacja zrzeszająca rolników w Kenii, znana także jako Narodowa Organizacja Rolników. Podstawowym zadaniem federacji jest reprezentowanie, wyrażanie, promowanie i ochrona interesów kenijskich rolników poprzez lobbowanie, rzecznictwo, działania polityczne i wzmacnianie pozycji rolników.

Adres strony www: https://kenaff.org

Tanganyika Farmers’ Association (TFA) –  organizacja licząca 4800 członków i reprezentująca przekrój tanzańskiej społeczności rolniczej od drobnych posiadaczy ziemskich po dużych rolników komercyjnych, od gospodarstw wiejskich po gospodarstwa rządowe, od gospodarstw rodzinnych po spółdzielnie.

Adres strony www: https://tfa.co.tz/

    O aktywności w Gruzji pisaliśmy w tym poście. A wkrótce przedstawimy także relację z naszych aktywności na pozostałych rynkach.

    Scroll to Top
    Skip to content